Burun Estetiği ve Sonrası

Burun Estetiği ve Sonrası

Ağustos 18, 2018 0 Yazar: buxp

Burun Estetiği Hakkında

Birçok kişinin burun estetiği hakkında endişeleri bulunmaktadır. Genellikle de bu operasyondaki tek korkuları burun kemiğinin kırılması yönünde olmaktadır. Burun estetiğinde kişinin burun kemiğine genellikle müdahale yapılmaktadır.

Kemik üzerinde yapılacak müdahaleler kişiyi tedirgin etmektedir. Bu operasyon sırasında kişinin korkulduğu gibi burun kemiği kırılmaz. Bir miktar kesilir ve üzerindeki fazlalık temizlenir ve yerine konumlandırılır. Burun kemikleri vücudumuzda bulunan diğer kemiklere göre daha ince olduğu için, genellikle törpüleme tekniği ile kişinin burnu düzeltilir.

Burun estetiği genellikle burnun şeklini düzeltmek için yapılan bir operasyondur. Yapılacak olan bu operasyonlar kişinin istediği burun tipine göre şekillendirilir. Burun kemik çıkıntısı gözükmeyecek şekilde düzleştirilir. Burun ucunda istenilene göre değişiklik yapılır. Bunun dışında kemikli çıkıntılar giderilir ve var olan eğrilikler ortadan kaldırılır.

Burun Estetiği Sonrası

Burunun içerisine yerleştirilen ateller, 3 gün boyunca burunda kalır. Burunun dış kısmına da burunun hareket etmesini önleyecek şekilde bir bant yerleştirilir. 1 hafta sonra burun üzerindeki bant çıkartılır. Burun etrafında ve gözlerde şişlik gözlemlenebilir. 3 ay içerisinde kişi hızlı olarak iyileşse bile tam olarak iyileşmesi 1 yıl sürmektedir. İyileşme sürecinde morluk gözlemlenebilir. Hasta ortalama 10 gün içerisinde hayatına kaldığı yerden devam edebilir.

Kişi geçirdiği operasyon sonra 1 gece hastanede kalabilir. Operasyonların türüne göre değişen bu durumlarda kişi, aynı gün içerisinde bile evine gidebilir. Ancak işinizde fiziksel bir aktivite varsa mutlaka 1 hafta boyunca dinlenmelisiniz.

 

Kimler Burun Estetiği Yaptırabilir?

 

En başta burun, kişinin hayatında bir engele yol açıyorsa mutlaka bu sorun ortadan kaldırılmalıdır. Bunun dışında geçirilen bir kaza sonrasında burunda bozulmalar meydana gelebilir. Bu durumlarda kırık burunlar en kısa süre içerisinde tedavi edilmelidir.

Bütün bunların dışında kişi kendisini güzel hissetmek veya çevresine daha güzel görünmek için burun ameliyatı olabilir. Güzel bir burun dikkati her zaman üzerine çeker ve kişinin özgüvenini arttırır. Yapılan estetikler, kişinin yüzünde doğal durmalıdır. Bu sebeple operasyonu yapacak cerrahı çok iyi seçmelisiniz. Geçireceğiniz operasyon için doktorunuzdan mutlaka detaylı bilgi alın.

Sağlıkla mutlu, huzurlu bir ömrünüz olması dileğiyle…