Gebelikte Okuyabileceğiniz Kitaplar

Gebelikte Okuyabileceğiniz Kitaplar

Temmuz 23, 2018 0 Yazar: buxp

Gebelikte Okuyabileceğiniz Kitaplar

Anne adayları için, gebelikte okuyabileceğiniz kitaplar hakkında bir liste hazırladık. Aşağıda belirtilen kitapları hamileliğinizin kaçıncı haftasındaysanız, o bölümden başlayabilirsiniz.

Kitapların en önemli özellikleri gerçekten o hafta da hangi sorunu yaşıyorsanız, kitapta o hafta soruna değiniyor. Kendini eğitmek isteyen her genç anne adayının bu kitapları mutlaka okuması gerekmektedir.

Bebeğinizi Beklerken Sizi Neler Bekler?

Hedidi E. Murkoff ve Sharon Mazel tarafından yazılan Bebeğinizi Beklerken Sizi Neler Bekler adlı kitabı hemen hemen bütün anne adayları okuyor. Kitap 1984 yılında basılmış olmasına rağmen her yıl yeniden güncellenerek raflardaki yerini alıyor. Doktorların yaptığı bütün pek çok açıklama bu kitapta mevcut. Gece yaşabileceğiniz evhamların önüne geçmek için bu kitabı mutlaka okumalısınız.

9 Ay 10 Gün Hafta Hafta Hamilelik

Türk Doktor olan Kağan Kocatepe tarafından yazılan 9 Ay 10 Gün Hafta Hafta Hamilelik kitabı belkide bu kategori içerisinde en kolay okunan kitaplardan biridir. Kitabın diğer kitaplardan farkı ultrason görüntülerini içermesi. Yaşadığınız en ufak olumsuzluk durumu için bile kitaptan yardım alabilirsiniz. Kitabın kolay anlaşılabilir ve herkese hitap ediyor olması sebebi ile bu kitabı sadece anneler değil, baba adayları da okuyabilir.

Beşikte Durduğu Gibi Durmuyor

Bu kitabı diğer hamilelik kitaplarından ayıran en önemli özellik, iki çocuklu bir annenin ağzından anlatılmış olmasıdır. Sıcak ve anlaşılır bir anlatım dili olan kitabı bütün anne adayları okumalıdır. Sadece öğretici bilgilerin değil, eğlenceli ve komik anların da içerisinde bulunduğu bu kitap sayesinde eğlenirken de öğreneceksiniz.

Tüm Yönleriyle Hamilelik

Heather Welford tarafından yazılmış olan bu kitap annelerin başucu kitabı olmaya aday. Kitabın içerisinde:

Hamilelik dönemindeki bakım-Diyetler ve egzersizler, Sağlıklı bir şekilde dünyaya gelen bebekler, Bebeğe neler oluyor-bebeğin gelişim aşaması, Çocuk doğduktan sonra hayatta değişen şeyler-Bebeğin eş, diğer çocuk ve iş ile uyumu bölümleri bulunmaktadır.

Bunlar dışında gebelikte okuyabileceğiniz kitaplar isimlerinden bazıları:

*0-12 Ay Bebekler İçin Beyin Geliştiren Zekâ Oyunları

*SİZ! Çocuğunuzu Büyütürken

Hamile bir kadının genel olarak, gebelik dönemi ile ilgili mutlaka donanımlı bir kitap okuması gerekmektedir. Tavsiyemiz mecburi değildir. Sadece bilgilenmenizi ve başka kaynakları da doktor eşliğinde araştırmanızı dileriz.